اسکرو کانوایر

اسکرو کانوایر چیست ؟ (SCREW CONVEYOR)

اسکرو کانوایر یک مکانیزم تشکیل شده از پره چرخشی حول یک مرکز (با شفت یا بدون شفت ) است که جهت انتقال مواد فله ای جامد، نیمه جامد، مایع و لجنی در سطح افقی و یا شیبدار استفاده می شود. این تجهیز امروزه در بسیاری از کارخانجات جهت حمل مواد اولیه پودری، گرانولی ،قطعات درشت سنگ در معادن، آب و فاضلاب، صنایع چوب، ضایعات و … دامنه وسیعی داشته و کاربرد دارد.

این تجهیز می تواند با گام ثابت و یا گام متغیر ساخته شود. گام متغیر بیشتر بعنوان فشرده سازی و متراکم کردن مواد استفاده می شود . بعنوان مثال در آب و فاضلاب جهت آب گیری و انتقال مواد جامد استفاده می شود.

اسکرو کانوایر شفت لس یکی از قطعاتی ست که باید دقیق و با گام مشخص ساخته شده، تا بالاترین راندمان خود را داشته باشد. ساخت این اقلام بر اساس معیارهای مشخص شده در CEMA (Conveyor Equipment Manufacturers Association) می باشد.

مجموعه امیدزاد تنها تولیدکننده اسکرو شفت لس تا ضخامت 45 میلیمتر، قطر یک متر و بدون محدودیت در طول میباشد که این اقلام را در سبد محصولات خود قرار داده است . امکان استفاده از آلیاژهای استینلس استیل و فولادهای کربنی در ساخت اسکرو ها متناسب با عملکرد و نیاز مشتریان مقدور میباشد.

یکی از ویژگی های بارز این مجموعه، فرم دهی اسکرو در حالت سرد میباشد. اعمال حرارت، عملیات فرم دهی را راحت تر می‌کند ولی ممکن است ساختار، خواص فیزیکی و مکانیکی فولاد را تغییر دهد. لذا در این مجموعه، اسکرو کانوایر در حالت سرد فرم داده می شود.

پارامترهای مورد نیاز جهت ساخت اسکرو در عکس زیر نمایش داده شده که شامل موارد زیر می باشد:

A: قطر بیرونی

B: گام

C: قطر داخلی / قطر شفت

D:ضخامت پره

L: طول اسکرو

keyboard_arrow_up